ÜRÜN KATALOĞU

Hakkımızda

İzel Kimya, 1996 yılında boya ve vernik üreticilerinin Alkid Reçine ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kurulmuştur. Son yirmi yılda ürün yelpazesini Akrilik Reçineler, Doymuş Polyester Reçineler, Epoksi Reçine Sertleştiricileri ve Poliaspartik Reçineleri kapsayacak şekilde genişletmiştir.

İzel üretim tesisi, Gebze Kimya Sanayi Bölgesi'nde 8.500 m²'si kapalı olmak üzere toplam 10.000 m² alan üzerinde yer almaktadır. Modern tesisi ile İzel Kimya, Türkiye ve Avrupa'nın önde gelen boya üreticilerine ihtiyaçları doğrultusunda yüksek performanslı ürünler tedarik etmektedir.

İzel, yıllar içinde müşterileriyle ürün performansı, kalite ve tutarlılık, tedarik güvenilirliği, gerektiğinde teknik destek ve özel müşteriler için yenilikçi çözümler sunması sayesinde yakın ilişkiler kurmuştur.

 

Günümüzde, toplam üretiminin %70’ini 60’dan fazla ülkede 500 müşterisine ihraç etmekte olan İzel, beş kıtada faaliyet göstermektedir. Ayrıca İzel, Türkiye’de Termoplastik Akrilik Reçineler, Termoset Akrilik Reçineler, Doymuş Polyester Reçineler, Epoksi Sertleştiriciler ve Alifatik Poliüreler / Poliaspartik Reçineleri aynı anda üretebilen ilk ve tek firmadır.

Çalışanlarını seçtikleri faaliyet alanlarında en iyi olmaları için motive eden İzel; çeşitli dernekler, devlet ve sivil toplum kuruluşları tarafından kazandığı prestijli ödüllerle kendini göstermektedir.

İzel, çalışanlarına dinamik ve girişimci bir çalışma ortamı sağlamanın yanı sıra, çevre kirliliğini önleme, atık su yönetimi ve ekolojik yaşam alanlarını korumak için doğa dostu bir üretim tesisiyle sürdürülebilirliği hedeflemektedir. Ayrıca İzel, Küresel İlkeler Sözleşmesi’ne bağlıdır ve son zamanlardaki sürdürülebilirlik programları ile kendini yenileyerek bunu göstermeye başlamıştır.

 

 

 

 

 

 

 

 

FOTOĞRAFLAR

İzel Kimya A.Ş. / © 2022 / Tüm Hakları Saklıdır