ÜRÜN KATALOĞU

Akrilik Reçineler

Akrilik reçineler, akrilik asit veya metakrilik asit kullanılarak yapılan sentetik bir polimer türüdür. Boyalar, yapıştırıcılar, kaplamalar ve plastikler gibi birçok farklı uygulamada yaygın olarak kullanılır Akrilik reçine üretimlerinde ürün kalitesini etkileyen en önemli faktörler; monomer oranları, dozlama süresi, dozlama hızı, katalizör türü, miktarı ve sıcaklıktır.

Akrilik reçine, diğer reçine türlerine kıyasla mükemmel hava koşullarına dayanıklılık, iyi şeffaflık ve yüksek parlaklık gibi birçok avantaj sunar.

Termoplastik akrilik reçineler, içsel kimyasal reaksiyon hareketi olmadan, çözücü buharlaşması ile film oluşturan, yüksek molekül ağırlıklı, ısıtıldığı zaman yumuşama özelliği gösteren ve uygulandığı yüzeyin şeklini alan polimerlerdir.

Termoset akrilik reçineler ise ısıya veya neme maruz kaldıklarında kendileriyle veya çapraz bağlı bir film oluşturmak için bir çapraz bağlayıcının fonksiyonel grubu ile reaksiyona girecek fonksiyonel monomerlerle tasarlanmıştır. Bir kez çapraz bağlandıktan sonra organik çözücülere, neme ve UV ışığına karşı mükemmel dirençli filmler sunarlar.

Ürettiğimiz termoplastik reçineler özellikle yol çizgi boyası ve metal yüzeylerin kaplanmasında kullanılırken, termoset reçineler ise sundukları yüksek sararma direnci, yüksek kimyasal dayanım, yüksek sertlik ve yüksek darbe dayanımı gibi özellikleri nedeniyle endüstriyel boya sistemleri, marin boya ve vernikleri, mobilya verniği ve oto tamir sistemleri gibi alanlarda kullanılmaktadır.

 


      Ürün Seçmek İçin Tıklayınız  >> 

FOTOĞRAFLAR

İzel Kimya A.Ş. / © 2022 / Tüm Hakları Saklıdır