English
 

  Hakkımızda

  Sürdürülebilirlik

  Belgelerimiz


Hakkımızda

İzel Kimya A.Ş boya ve vernik sanayisinde yaygın olarak kullanılan sentetik reçine ihtiyacını karşılamak için 1996 yılında faaliyetlerine başladı. Başlangıçta sektörün ihtiyacından dolayı 1250 ton/yıl vernik(poliüretanlı dolgu ve parlak selüloz) üretimi gerçekleştirdi. 1998 yılında bu rakam 1620 ton/yıl’a ulaştı. Sürekli artış gösteren üretim rakamları ve müşterilerden gelen farklı talepler firmayı yeni araştırmalara yöneltti.

Yoğun Ar&Ge çalışmaları ile 1998 yılında ilk olarak gerçekleştirilen Alkid Reçine üretimi aynı yıl 1750 ton/yıl üretim rakamına ulaşırken, kısa bir süre sonra bu rakam 4320 ton/yıl’a ulaştı.

2009 yılından itibaren, şartların da değişmesiyle şirket kendini daima yeniledi. İzel Kimya bu yıla kadar Kurtköy’de ki binasında faaliyetlerine devam ediyordu. İşletme artan talepleri karşılayamamasından dolayı 2011 yılında Dilovası’nda ki modern binasına taşındı.

Şuanda şirket toplamda 10000 metrekare alana kurulmuş olup 8500 metrekaresi kapalı alanında 40000 ton üretim gerçekleştirebilmektedir. Üretim imkanlarını kolaylaştırabilmek için işletmenin büyük bir depolama alanı mevcuttur.
İzel Kimya çok sayıda vernik ve boya üreticisine büyük ya da küçük demeden hizmet vermekte ve bu alanda ileri konumda bulunmaktadır. Bu sebeple yüzey işlemleri için faaliyet gösteren firmalar şirketin eşsiz hizmeti ile sunduğu mamüllerini talep etmektedir.Aynı zamanda firmaların özel teleplerine de hususi çalışmalar ile cevap veren İzel Kimya artık bilinen bir marka olmustur.Şimdilik %15’lik üretimini ihraç eden şirket üç kıtada özellikle Ortadoğu, Türki Cumhuriyetler ve Avrupa’da bilinen bir marka olma yolunda hızla ilerlemektedir.
İzel Kimya Türkiye’de yalnızca Alkid Reçinesi üreten tek şirket ve üreticisi konumundadır. Şirketin başarısının arkadasındaki sebep, müşterilerine sunduğu yüksek kaliteli mamuller ve en iyi servis imkanıdır. Bu kaliteyi sunmak için üretimin her aşaması kademe kademe sürekli kontrol altında tutulmakta ,alanında uzman mühendisler ve çalışanlar tarafından yapılan kontroller, hammaddeden lojistik için hazırlanmış olan izole tank ve varillere kadar gerçekleştirilmektedir. Bu kalite İzel Kimya’yı her geçen gün daha akılda kalıcı bir noktaya taşımaktadır.

 

AR-GE

İzel Kimya gelişen teknolojiyi takip ederek kendisini teknolojik olarak geliştirmekte ve yasal mevzuatı titizlikle inceleyip ürettiği mamullerle, yapılan AR&GE çalışmaları ile kendisini sürekli yenilemektedir.

Şirketimiz üretimini gerçekleştirdiği 60 adet Alkid formülasyonuna sahip olmasına karşın, Ar&Ge çalışmaları ile bu sayıyı arttırmaya ve çalışan formüllerini geliştirmeye devam etmektedir. İzel Kimya ayrıca müşterilerinin özel Alkid Reçinesi taleplerine(min 4 ton) Ar&Ge desteği ile cevap vermektedir.

Şirketimiz her zaman Alkid Reçinesi Piyasasındaki gelişmeleri dikkate alarak müşterilerine hak ettiği kaliteyi yüksek spesifikasyonda Alkid Reçinesi üretimi gerçeleştirmektedir.

 

İZEL KİMYA MAMULLERİ

Alkid Reçineleri

Alkid Reçineleri genellikle yüzey kaplama üretimi için elde edilen ürenleri elde etmekte kullanılır. Bu reçineler Poliol ya da Poliasitlerin yağ veya doymuş yağ asitleri ile kondenzasyon ürünü verdiği polimerlerdir.

Alkid Reçinesi ile elde edilecek filmin dayanımı ve çeşitli özellikleri, reçineyi üretirken kullanılan yağın türüne ve miktarına göre değişim göstermektedir. Kullanılan yağa ve yağın miktara göre farklı reçineler elde edebilmekteyiz.

Alkid Reçinelerinin Sınıflandırılması

Boya ve vernikler kullanıldığı alanlara göre faklılık göstermektedir. Bu farklı mamulleri elde edebilmek için farklı reçineler bulunmaktadır. Bu reçineler içerdiği yağın oranına göre sınıflandırılmaktadır.

Uzun Yağlı Alkid Reçineleri

Formulasyonundaki yağ uzunluğu(içerdiği yağ oranı) yüzde 55’ten fazla olan Alkid reçineleri bu sınıfa girmektedir.

Orta Yağlı Alkid Reçineleri

Formulasyonundaki yağ uzunluğu(içerdiği yağ oranı) yüzde 45 ile 55 arasında olan Alkid reçineleri bu sınıfa girmektedir.

Düşük Yağlı Alkid Reçineleri

Formulasyonundaki yağ uzunluğu(içerdiği yağ oranı) yüzde 45’ten az olan Alkid reçineleri bu sınıfa girmektedir.

 
  © 2012 İzel Kimya San. Tic. A.Ş Gebze Tasarım || 642 86 36